„Wiem co jem, więc rosnę zdrowo”
    „Wiem co jem, więc rosnę zdrowo”- pod takim hasłem przebiegały warsztaty dla grupy uczniów biorących udział w projekcie eTwinning: „Five a Day cross Europe”. Dzieci spotkały się z panią Dorotą Klauzą, która jest dietetykiem. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się oraz piramidę zdrowia.  Miały okazję dowiedzieć się na co wpływają poszczególne składniki odżywcze, a przede wszystkim w jakich ilościach powinny je spożywać.  Pod koniec zajęć pani dietetyczka opowiedziała  o witaminach i ich zbawiennym wpływie na  organizm człowieka oraz o codziennym ruchu , który jest bardzo ważnym elementem diety.
Bardzo dziękujemy pani Dorocie za tak cenne rady i wskazówki.
Agnieszka Trybel

eTwinning 2014/2015

Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie już drugi raz bierze udział w projekcie w ramach europejskiej współpracy szkół. eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
Uczniowie klasy IIa  biorą udział w projekcie, którego tematem przewodnim jest spożywanie owoców i warzyw. „5 a day across Europe” nawiązuje do słynnych spotów reklamowych zachęcających do spożywania pięciu porcji owoców i warzyw w ciągu dnia. Celem tego projektu jest uświadomienie młodych ludzi o konieczności jedzenia owoców i warzyw, przekonanie ich, że zdrowe nie znaczy nudne i bez smaku, a także uwrażliwienie ich na szkodliwość spożywania produktów wysoko przetworzonych. Zadania naszego projektu są bardzo zróżnicowane. W grudniu na przykład wybierzemy 2 ulubione potrawy Polaków i szczegółowy przepis przedstawimy naszym partnerom. Jeśli jesteście ciekawi to w naszej sondzie bezapelacyjnie wygrał rosół i ruskie pierogi. Wiosną 2015 roku mamy zamiar zorganizować w naszej szkole dzień owoców i warzyw aby przekonać innych uczniów naszej szkoły do ich spożywania. Poprzez wzajemne prezentacje swoich prac uczniowie klasy IIa poznają kulturę, a przede wszystkim kuchnie ludzi żyjących w innych krajach . W projekcie współpracujemy ze szkołami z: Grecji, Włoch, Rumunii.
Zapraszam do śledzenia naszych działań prowadzonych w ramach programu eTwinning.

Koordynator projektów
Agnieszka Trybel

„ …We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year…” 2013/2014

W takim nastroju przebiegały ostatnie 3 zajęcia z dziećmi, które realizują projekty eTwinning w naszej szkole. Zadanie projektowe w grudniu polegało na wykonaniu kartki świątecznej z życzeniami w języku polskim oraz angielskim. Spotkania przebiegały w bardzo twórczej atmosferze, a kreatywności dziecięcej nie było końca.  Kolejnym etapem tego zadania jest wysłanie naszych pięknych prac do państw partnerskich i oczekiwanie na kartki świąteczne od nich. Przygotowanie wystawy wszystkich nadesłanych przez naszych partnerów kartek świątecznych będzie finałem tego zadania. Poniżej prezentujemy przepiękne kartki wykonane przez naszych uczniów. Dzieciaki jesteście super. Koordynator projektu Agnieszka Trybel.