Aktualności 2018/2019

Konkurs recytatorski klas I -III.
    19 lutego  w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas I-III. Recytacje oceniała komisja w składzie: pani wicedyrektor Dorota Szeląg, pani Małgorzata Bajończak – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pani Anna Saleta – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i pani Ewa Ślipko – nauczyciel języka polskiego. Oceniano dobór repertuaru, opanowanie tekstu, interpretację oraz dykcję i warunki głosowe recytatorów.
Przyznano następujące nagrody:
1 miejsce: Julia Bajon - klasa II a
2 miejsce: Zuzanna Sobczyk – klasa II c
3 miejsce: Mieszko Grześkowiak – klasa II a
wyróżnienie: Julia Czekała I a
wyróżnienie: Agata Czekała I a
wyróżnienie: Lena Wybieralska I a
wyróżnienie: Nikola Gwazdacz – klasa I b
wyróżnienie: Maja Fliegier – klasa II c
wyróżnienie: Jan Bazylewicz – klasa I b
Decyzją jury Julia Bajon będzie reprezentowała szkołę w eliminacjach Powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

Bal Karnawałowy w klasach I - III
    We wtorek 12 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sale lekcyjne zamieniły się w sale balowe. Wcześniej uczniowie z każdej klasy na swoich zajęciach edukacyjnych przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji sali. Dzięki pomocy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej salę przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny, balony. Zjawiskowy wygląd wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani słodkościami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć
w karnawałowych przebraniach.

Dzień Babci i Dziadka dla pacjentów ZOL-u w Nowym Szpitalu we Wschowie.
     1 lutego uczniowie klas III a i VI a pod opieką pani Anny Salety, pani Anety Strzebińskiej i pani Anny Żukow przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka dla pacjentów ZOL-u w Nowym Szpitalu we Wschowie. W trakcie uroczystości Kuracjusze mogli podziwiać naszych uczniów w różnych formach artystycznych. Artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a wszystkie Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci przygotowały również dla nich słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i zaproszonych gości, gdyż był  to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 11 lutego odbył się bal karnawałowy w klasie I b.
    Przed rozpoczęciem balu, mama Darii Golec, pani Jadwiga pomalowała buzie naszych dzieci według ich życzeń i pasujące do przebrania.
Stroje  dzieci były ślicznie. Przez cały czas trwania balu wszyscy brali udział w konkursach  jak:  pękające balony czy taniec z gwiazdami, ale było też wiele innych atrakcji, które przygotowała wychowawczyni pani Dorota Kokoszka. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez kochanych rodziców.
Ani się nie obejrzeliśmy, jak musieliśmy zakończyć nasze spotkanie, chociaż dzieci jeszcze nie  chciały iść do domu. Bal był udany, wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci wracali do domu.

Zawód strażaka.
Wychowawczynie klasy Ia i Ib zorganizowały spotkanie ze strażakami w ramach preorientacji zawodowej - kim będę w przyszłości?
Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie była bardzo pouczająca. Dzieci szczegółowo zostały zapoznane z pracą strażaka, warunkami jakie trzeba spełnić, aby zostać strażakiem, zagrożeniami z tym zawodem związanych i ścieżką kształcenia, którą trzeba pokonać, aby zostać zawodowym strażakiem. Chłopcy z Ia i Ib chcą zostać strażakami.