Aktualności 2018/2019

Wiersze o Polsce.
    W czwartek 15 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski „Wiersze o Polsce”. Tym razem do konkursu przystąpiły klasy drugie i trzecie. Dzieci w ten sposób uczciły 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Komisja w składzie: panie Ewa Ślipko i Anna Żukow przyznały dwa pierwsze miejsca uczniom klasy IIa Julii Bajon i Mieszkowi Grześkowiakowi. Miejsce drugie przypadło Julii Filipek z klasy IIc a trzecie Zuzannie Sobczak również z klasy IIc. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci nagrody książkowe. Konkurs przeprowadzono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Nasi uczniowie znowu błyszczą!
    Utalentowanych plastycznie uczniów w naszej szkole jest nie mało. Efekty ich pracy można podziwiać nie tylko na lekcjach plastyki. Prezentację ciekawych prac plastycznych na terenie szkoły rozpoczęliśmy od fantastycznych  obrazów Oliwii Pawlak z kl. VIIb, która z powodzeniem rozpoczęła przygodę z malarstwem na płótnie. Wyeksponowane prace w pracowni plastycznej spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, rodziców, nauczycieli i stały się inspiracją dla innych dzieci. Talent Wiktorii Grabskiej z kl. VIIIb mieliśmy okazję podziwiać wielokrotnie w ubiegłym roku. Bardzo cieszymy się, że nadal rozwija swoje umiejętności czego efektem jest wystawa  najnowszych, niesamowitych rysunków.  Nasi uczniowie wykorzystują także okazje, aby skonfrontować swoje umiejętności z innymi dziećmi, biorąc  udział w konkursach plastycznych.  Miłosz Mały z kl. VI a  pod koniec ubiegłego roku szkolnego wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Autoportret” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” i  otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę książkową. Kilkunastu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie „100 -lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę” organizowanym przez CKiR we Wschowie. Wśród autorów najlepszych prac znalazł się  także Miłosz, który  zajął II miejsce. Dodatkowo wyróżniono prace Kornela Mokrogulskiego z kl. VI b i Fabiana Fiebiga z kl. V b.  W konkursie na plakat z okazji 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną we Wschowie, nagrodzono pracę Amelii Urbaniak z kl. V d. Gratulujemy i zachęcamy do dalszych aktywności plastycznych!

Dyktando „Moja Mała Ojczyzna”.
    W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę p. Dorota Kokoszka i p. Anna Saleta zorganizowały 7 listopada dla uczniów klas II i III dyktando pod nazwą „Moja Mała Ojczyzna”. Tekst dyktanda był związany z tematyką patriotyczną. Mistrzem ortografii został uczeń klasy II c – Maciej Cieplak, który nie popełnił żadnego błędu ortograficznego. Natomiast na wyróżnienie w konkursie zasłużyli następujący uczniowie: Antonina Semeniuk , Oskar Bodziony – klasa II c, Igor Sosiński – klasa II a i Wiktoria Przybylska – klasa II b.
Gratulujemy

Lekcja muzealna „Małe miasto wielkich przeżyć”
    Uczniowie klasy I c razem z wychowawczynią p. E. Łączną wzięli udział w lekcji muzealnej, która odbyła się w Muzeum Ziemi Wschowskiej.
Tematem przewodnim zajęć pt.: „Małe miasto wielkich przeżyć”, było zdobywanie wiedzy o naszym mieście. Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem, a także ogromną wiedzą na temat rodzinnego miasta. Podczas zajęć uczniowie poznali nieznane fakty z historii naszego królewskiego miasta, co poszerzyło ich wiedzę na temat Wschowy.

„Rozwiń w  sobie motyla” - spotkanie autorskie z Małgorzatą Kapuściak.
    „Dziewczyna w trampkach” - to tytuł książki napisanej przez Małgorzatę Kapuściak, która w czwartek 8 listopada przeprowadziła cykl wykładów dla uczniów klas VII i VIII naszej szkoły. Pani Małgorzata realizuje projekt motywacyjno-rozwojowy „Rozwiń w sobie motyla”, a jej pasją jest współpraca z młodymi ludźmi. Podczas spotkania autorka zachęcała młodzież naszej szkoły do pracy nad poczuciem własnej wartości, odkrywania w sobie potencjału, a także umiejętnego wykorzystywania możliwości, jakie daje w dzisiejszych czasach internet. Uczniowie z chęcią uczestniczyli w rozmowach i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Uzupełnieniem wykładów będzie dla nich z pewnością treść książki „Dziewczyna w trampkach”, która w liczbie 20 egzemplarzy wzbogaciła naszą bibliotekę szkolną. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.