Aktualności 2017/2018

Apel podsumowujący pracę w I semestrze.

25 stycznia odbył się apel podsumowujący pracę w I semestrze.
Frekwencja w poszczególnych klasach wyglądała następująca:
Klasy I - III

•     IV d    95,2%
•     V a     94,2%
•     VI a    93,8%
Średnia ocen klas IV – VII:
Klasa    Średnia ocen
IV a    4,35
IV b    4,25
IV c    3,97
IV d    4,17
V a     4,4
V b     3,75
V c     4,18
VI a    3,98
VI b    3,86
VII a    3,5
VII b    3,38
VII c    3,89

Najwyższa średnia klas IV – VII:
•    V a          4,4
•    IV a         4,35
•    IV b         4,25

Uczniowie z najwyższymi średnimi w szkole:

Julia Molik  5,45
Tymoteusz Szymański  5,36

Uczniowie , którzy uzyskali wysokie średnie:
Julia Molik IV b 5,45
Julia Pechacz V a 5,27
Jakub Kominek VI a 5,18
Tymoteusz Szymański IV b 5,36
Kamila Stykowska V c 5,27
Hanna Aplas VI b 5,1
Błażej Gonera IV a 5,27
Klaudia Baranowska V b 5,18
Dawid Nawrot IV a 5,27
Olga Wiśniewska V c 5,18
Sara Dowhań IV d 5,18
Amelia Saleta V a 5,18
Zuzanna Maciołowska I V d 5,18
Julia Mirecka V c 5,09
Karolina Suchecka IV b 5,18
Aleksandra Owoc IV d 5,09
Piotr Czostek IV b 5,09
Fabian Fliegier IV b 5,09
Adrianna Kujawa IV b 5,0

Osiągnięcia sportowe naszych uczniów:

Drużynowe Biegi Przełajowe – zawody powiatowe
Drużyna dziewcząt kl. IV –Im
Drużyna chłopców kl. IV –Im
Drużyna dziewcząt kl. VII –Im
Indywidualnie zakwalifikowali się Amelia Saleta i Gracjan Piekarczyk

Finał Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych Mistrz Województwa w kategorii chłopców klas IV
(Piotr Czostek, Antoni Kamieniarz, Krzysztof Kreczetowski, Oliwer Nietyksza, Tymoteusz Szymański, Fabian Walkowski)
Drużyna dziewcząt kl. IV – 4 m
Drużyna dziewcząt kl. VII –6 m

Koszykówka dziewcząt rocznik 2002-2004   SP-1 Wschowa – II miejsce
Mini –siatkówka dziewcząt klas IV- VI.          SP -1 Wschowa – III miejsce
Turniej piłki nożnej chłopców „ Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku ” Drużyna chłopców kl. IV – III miejsce

Posumowano konkursy SKO oraz wręczono dyplomy dla najlepszych czytelników. Tytuł Najlepszego Czytelnika otrzymali: Magdalena Sahwech kl. Ia, Martyna Kulej kl. IIa, Lena Rycerz kl. IIIa, Franciszek Bazylewicz kl. IIIb, Izabela Kolman kl. IIIc, Antonina Chodorowska kl. IVa, Amelia Urbaniak kl. IVd.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły pan Maciej Grabianowski, który pogratulował wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym oraz życzył dalszych sukcesów oraz wytężonej pracy w II semestrze.

Wieczorek muzyczny
    25 stycznia w świetlicy szkolnej, podczas wieczorku muzycznego, wystąpili uzdolnieni  uczniowie z klasy 7a: Wiktor Knaflewski, Damian Pajęcki i Milena Hauser. Swoją grą i śpiewem wprowadzili wszystkich w bluesowo- rockowy nastrój. Wiktor zaśpiewał i zagrał na gitarze covery polskich wykonawców, Damian zaśpiewał akompaniując sobie na swoim ukulele a Milena wystąpiła wraz z bratem Michałem i tatą Tomaszem zagrali covery jak i własne kompozycje. Gościnnie podczas wykonywania piosenki ,,Wędrówka życia", autorstwa rodziny Hauser, wystąpiła grając na flecie poprzecznym pani Justyna Suchecka. Było bardzo muzycznie i miło.

Program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka dla pacjentów ZOL-u w Nowym Szpitalu.
     22 stycznia uczniowie klas IIa i IIIa pod opieką pani Ingi Zeler i pani Anny Salety przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka dla pacjentów ZOL-u w Nowym Szpitalu we Wschowie. W trakcie uroczystości Kuracjusze mogli podziwiać naszych uczniów w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci przygotowały również dla nich słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i zaproszonych gości, gdyż był  to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Balonowa poczta z Berlina.
   11 stycznia  klasa VIB otrzymała list z Lenau – Grundschule (Szkoła Podstawowa Lenau) z Berlina. List dotarł do nas nietypową drogą. Nie był przesłany pocztą, ani drogą internetową. Nie przywiózł go żaden kurier, ani nie przyleciał do nas pocztowy gołąb. Został wysłany drogą „balonową”.  Wypuszczony w świat, dnia 17 listopada 2017roku przez dzieci ze szkoły podstawowej w Berlinie, wędrował w zamieciach i wichurach, w deszczu i w słońcu 264km, aby  wylądować przed domem jednej z naszych koleżanek z klasy.
Znalazca został poproszony o odpowiedź na podany w liście e-mail. Postanowiliśmy napisać wspólnie list na lekcji języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że będzie to początek wspaniałej przyjaźni. Czekamy na odpowiedź z Berlina. Tym razem drogą internetową,
Klasa VIB, SP1 Wschowa.

Wzruszająca wizyta w przytulisku dla zwierząt.
     21 grudnia  z wizytą do schroniska pojechały uczennice klasy IVc, Va, VIb oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego. Po raz kolejny nasi uczniowie zaangażowali się w pomoc dla pokrzywdzonych przez los zwierząt. Dzięki wsparciu rodziców uczennice zorganizowały sprzedaż pysznych ciast, babeczek i galaretek. Dochód ze sprzedaży został w całości przeznaczony na zakup karmy dla psów i kotów wschowskiego schroniska.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i ich dzieciom, które systematycznie przez cały grudzień przynosiły karmę suchą i mokrą dla porzuconych zwierząt. Pragniemy dodać, że wdzięczność w oczach psiaków była bezcenna. Nasze uczennice mają w planach już kolejną pomoc, do której z chęcią się znowu przyłączymy. Opiekunowie akcji : pani Aneta Strzebińska,  pani Renata Głuch , pan Robert Alefierowicz.