Aktualności 2017/2018

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017
    14 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w corocznej akcji ,,Sprzątanie Świata - Polska 2017". Na lekcjach wychowawczych nauczyciele przybliżyli uczniom ideę tegorocznego hasła: „Nie ma śmieci - są surowce”. Najmłodsi tradycyjnie zadbali o czystość wokół szkoły, starsi porządkowali sąsiednie  ulice. Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie uczniów do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego standardu selektywnej zbiórki. W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy  w szkole zbiórkę  makulatury, plastikowych nakrętek, baterii i tonerów. Segregując odpady w domach i w szkole, przyczyniamy się do ochrony środowiska. Wiemy też, że czyste środowisko – to zdrowe środowisko.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18
    1 września o godzinie 10.00 uroczystym apelem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. W obecności zaproszonych gości: Pana Wiceburmistrza Miasta i Gminy Wschowa Miłosza Czopka, przedstawicieli Straży Miejskiej i Policji, Dyrektor szkoły Pan Maciej Grabianowski powitał uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Ze szczególną serdecznością zwrócił się do tegorocznych pierwszoklasistów, życząc im sukcesów w nauce i radości z przebywania w naszej szkole. Głos zabrali również Pan Wiceburmistrz Miłosz Czopek i Przewodnicząca Rady Rodziców  Małgorzata Miśkiewicz, którzy  wyrazili nadzieję, że ten rok szkolny będzie udany dla wszystkich uczniów i przyniesie wiele wrażeń, przeżyć i sukcesów.
Na zakończenie apelu przypomniane zostały nazwiska wychowawców poszczególnych klas, a Dyrektor szkoły powitał w naszym gronie nowych nauczycieli panie: Magdalenę Golińską, Elżbietę Bieleń, Kornelię Musiał, Hannę Kwiatkowską, Małgorzatę Rękoś oraz panów: Rafała Kulczykowskiego, Adama Tarkę, Dariusza Rączkę i księdza Tomasza Szulca.
Życzymy wszystkim samych szóstek i piątek w nowym roku szkolnym.

SP 1 OTRZYMAŁA KOLEJNY CERTYFIKAT
   29 sierpnia z rąk  pani Ewy Rawy lubuskiego kuratora oświaty trzy szkoły otrzymały CERTYFIKAT LUBUSKIEGO KURATORA OŚWIATY ,,SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”. Jedną z tych szkół była Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie. Certyfikat jest ukoronowaniem naszych kilkuletnich starań mających na celu promocję zdrowia w środowisku szkolnym  i lokalnym. Jesteśmy z siebie dumni. Dziękujemy za pomoc wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Zobacz...

ZDROWA  WODA  DLA  KAŻDEGO  DZIECKA
    W trosce o zdrowie uczniów na pierwszym piętrze korytarza zainstalowano poidełko. Urządzenie to wykonane jest z materiałów pochodzących z recyklingu, dostosowane do korzystania z wody dla wszystkich dzieci, również dla osób niepełnosprawnych. Specjalny wyświetlacz z licznikiem informuje użytkownika o ilości zaoszczędzonych butelek typu pet, wpisując się tym samym w obowiązujące trendy ekologiczne. Wyposażone jest w wysokiej jakości filtr wystarczający na około 12 000 litrów wody oraz chłodziarkę. Mamy nadzieję, że urządzenie pozwoli ograniczyć spożycie słodzonych napojów przez dzieci. Poidełko już cieszy się dużym zainteresowaniem  uczniów. Głównym sponsorem urządzenia jest Rada Rodziców. Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy również Bankowi Spółdzielczemu we Wschowie.

Podręczniki do języka niemieckiego rok szkolny 2017/2018

Wydawnictwo LektorKlett
Klasa I – „Hallo Anna” 1; Smartbuch, rozszerzony zeszyt ćwiczeń z interaktywnymi zadaniami;
Klasa II – „Hallo Anna” 2; Smartbuch, rozszerzony zeszyt ćwiczeń z interaktywnymi zadaniami;
Klasa III – „Hallo Anna” 3; Smartbuch, rozszerzony zeszyt ćwiczeń z interaktywnymi zadaniami;

Wydawnictwo PWN
Klasa IV – kontynuacja „Mach mit” 1 – zeszyt ćwiczeń
Klasa V – kontynuacja „Mach mit” 1 – zeszyt ćwiczeń

Wydawnictwo LektorKlett
Klasa VI  – „Wir smart” 3 – zeszyt ćwiczeń, wersja podstawowa

Zeszyty ćwiczeń można kupić na stronie https://klett.pl/ksiegarnia/all lub we wschowskiej księgarni.