Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie

Aktualności 2013/2014

KONKURS SUPERBRAIN   

   6 czerwca podczas apelu odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu SUPERBRAIN oraz przyznanie nagród uczniom najlepiej władającym językiem angielskim. Zmagania były ciężkie i trwały cały rok szkolny. Uczniowie raz w miesiącu otrzymywali zadania do wykonania z określonym terminem ich oddania. Punkty z poszczególnych zadań były zapisywane a uczniowie, którzy zdobyli tych punktów najwięcej otrzymali tytuł SUPERBRAIN, czyli SUPERMÓZGU z języka angielskiego. Poniżej prezentuję nazwiska zwycięzców:
1.    Amelia Respondek klasa Ia- SUPERBRAIN klas pierwszych
2.    Dawid Nieścior klasa IIa- SUPERBRAIN klas drugich
3.    Martyna Bodziona klasa IIIa- SUPERBRAIN klas trzecich
Wszystkim dzieciakom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękuję i zapraszam do udziału w następnej edycji konkursu.
Agnieszka Trybel  


LUBUSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - LA.  

    13 czerwca  na stadionie w  Zielonej Górze odbyły się, w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, zawody wojewódzkie w lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów : A. Kachel, I. Szymańska, A. Szymańska, J.Dembiński, J.Mucha, D.Domagała, J.Walczak, M.Bachowski, K.Sowiński. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę w województwie, zgodnie z zasadami fair play, walczyli o medale i rekordy życiowe. Pomimo zaciętej rywalizacji nie udało im się uzyskać najlepszych wyników. Życzymy im, w dalszych zmaganiach sportowych, wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wytyczonego celu . Opiekun J. Gnieżeńska.


 


"PRZEPIS NA GRZECZNOŚĆ" - PRZEDSTAWIENIE SU.
    11 czerwca na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego pojawiły się w naszej szkole dzieci z Przedszkola nr 1. Zostało im zaprezentowane przedstawienie pod tytułem „Przepis na grzeczność”, którego treść uczy wrażliwości i przekazuje wskazówki jak postępować, by mieć przyjaciół. Na zakończenie przedszkolaki odpowiadały na pytania związane z treścią przedstawienia, które sprawdzały, co dzieci zapamiętały. Okazało się, że nasi goście uważnie oglądali spektakl i potrafili udzielić odpowiedzi na każde pytanie. Następnie  przedszkolaki pochwaliły się swoimi umiejętnościami, recytując wiersze i śpiewając piosenki, zostały poczęstowane słodyczami i zadowolone pożegnały się z naszą szkołą. Część z nich spotka się z nami we wrześniu, ale już w roli naszych uczniów.
    12 czerwca na godzinie wychowawczej Samorząd Uczniowski pokazał przedstawienie „Przepis na grzeczność” uczniom klas pierwszych naszej szkoły. Podobnie jak przedszkolaki  pierwszaki również uważnie oglądały spektakl i zrozumiały pouczenie wynikające z jego treści.
 


KONKURS PLASTYCZNY "KANONIZACJA JANA PAWŁA II W OCZACH DZIECKA".
    Po wielkim  światowym wydarzeniu , jakim była kanonizacja naszego Papieża- rodaka Jana Pawła II- 27 kwietnia br. , w naszej Szkole został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas I-III – „Kanonizacja Jana Pawła II w oczach dziecka”. Konkurs  ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Do komisji konkursowej wpłynęło 37 prac, z których wybrano pięć najlepszych:
I miejsce – Zuzanna Porańska  z klasy IIIb
II miejsce – Julia Silawko z klasy IIIb
III miejsce Ania Kowalska z klasy IIIc
Wyróżniono 2 prace: Martyny Bodziony z klasy IIIa  i Oliwki Pawlak z klasy IIb.  Upominki dla dzieci zostaną wręczone na najbliższym apelu dla klas I-III. Opiekunowie konkursu: Anna Mazurczak, Renata Głuch.  
 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 we WSCHOWIE