Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie

Aktualności 2013/2014

Lekcja przyrody w terenie

28 i 29 kwietnia  uczniowie klas I – III odbyli kolejną wiosenną wycieczkę do lasu w ramach projektu „Jesteśmy przyjaciółmi przyrody. Otwieramy wrota lasu”. Tym razem dzieci pojechały do Arboretum w Krzyżowcu. Miały okazję obserwować zmiany zachodzące wiosną w lesie. Spotkały się z pracownikiem Nadleśnictwa Włoszakowice, który w ciekawy sposób opowiadał o drzewach, krzewach i roślinach występujących w polskich lasach.
W Arboretum odbyła się dalsza część edukacji leśnej. Na zakończenie spotkania dzieci zjadły kiełbaski z grila. Wróciły do szkoły z upominkami i miłymi wspomnieniami. W czerwcu kolejne spotkanie z lasem. 
 
 NIESAMOWITA PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI        
    30 kwietnia uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystego apelu przedstawiona została inscenizacja pt. „ Niesamowita podróż do przeszłości”. Przeniosła ona zebranych do sali sejmowej, gdzie rozegrały się wydarzenia prowadzące do ustanowienia tak ważnej dla wszystkich Polaków Konstytucji.
W apelu wystąpili uczniowie z klas: I a, IV a, IV b, V a, V b, V c, VI a, VI b. Uroczystość przygotowały panie: M. Bajończak, E. Grining, D. Lewandowska, W. Motała, J. Suchecka, M. Złoczewska. 
 
PROJEKT SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.
24 kwietnia zgodnie z założeniami projektu Samorządu Uczniowskiego „10 lat z Jedynką w zjednoczonej Europie” uczniowie klas IV – VI przygotowali wystawę poświęconą ginącym i chronionym gatunkom flory i fauny w różnych krajach europejskich.
Wystawa została zorganizowana w bibliotece szkolnej i doskonale współgrała z obchodami Dnia Ziemi, które miały miejsce w naszej szkole tego samego dnia.

ZAWODY GMINNE LOM W PIŁKĘ NOŻNĄ
28 kwietnia  w ramach LOM na Orliku przy SP1 we Wschowie odbyły się zawody gminne w piłkę nożną szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie : Dembiński Jakub, Mucha Jakub, Maj Tymoteusz, Walczak Jakub, Rubach Jakub, Rubach Łukasz, Żaglewski Łukasz. W zawodach wzięło udział pięć drużyn: SP Siedlnica, SP Lgiń, SP Osowa Sień, SP2, SP1 Wschowa. Wyniki meczów przedstawiają się następująco: SP1 –Siedlnica 6:0,SP1-Lgiń 4:0,SP1-SP2 0:0,SP1-Osowa Sień 4:0. Chłopcy z naszej szkoły zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. Życzymy im dalszych sukcesów i ducha walki do dalszych rozgrywek. Opiekun J.Gnieżeńska.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 we WSCHOWIE