Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie

Aktualności 2013/2014

ZAWODY POWIATOWE W LA.

   06 czerwca na stadionie OSiR we Wschowie odbyły się zawody powiatowe  w LA w następujących konkurencjach: bieg na 60m, 300m, 1000m, skok w dal, rzut piłeczka palantowa, pchnięcie kulą, bieg sztafetowy 4x100m. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas V-VI. Czołowe miejsca w poszczególnych konkurencjach zdobyli: bieg na 60m-III m Szymańska Andżelika, II m Miłosz Bachowski bieg na 300m- I m Szymańska Iza, II m Szymańska Andżelika, III m Kachel Anna, Im Walczak Jakub, 1000m -I m Dembiński Jakub ,II m Rubach Łukasz, skok w dal- III m Sowiński Kacper i Zboralska Patrycja, rzut piłeczka palantową- III m Żaglewski Łukasz. Opiekun Janina Gnieżeńska. 


 


VII MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM.
    3 czerwca mistrzowie powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym  rywalizowali w Słubicach w finale z najlepszymi w  województwie. Naszą szkołę reprezentowali : J. Walczak, K. Sowiński, M. Bachowski, J. Mucha, Ł. Żaglewski i Ł. Rubach . W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła VII miejsce w województwie. Walka była bardzo zacięta, a o miejscach zaważyły niewielkie różnice punktowe. Chłopcy wykazali się wzorową postawą, dużym zaangażowaniem i walecznością, za co im dziękuję i gratuluję. Opiekun : Anna Gadkowska.
 

SOBOTA Z JEDYNKĄ

   31 maja progi naszej szkoły były szeroko otwarte dla mieszkańców Wschowy. Od godz. 12.00 do 18.00 odbywał się festyn będący kontynuacją cyklicznej imprezy „ Sobota z Jedynką” zapoczątkowanej kilkanaście lat temu. Tegoroczny festyn połączony był z Masowym Biegiem Ulicznym, organizowanym przez naszą szkołę już po raz dziesiąty, oraz Dniem Dziecka.
Rozpoczęliśmy punktualnie o 12.0 startem biegu. Tradycyjnie jego celem było propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej. Jubileuszowy bieg uświetnili znani sportowcy: Rafał Matuszczak – wicemistrz świata w biegach górskich i mistrz Polski w biegach przełajowych oraz Lidia Zając i Dawid Laszczowski – finaliści mistrzostw świata i mistrzostw Polski w biegach górskich. Honorowym uczestnikiem był pan Krzysztof Grabka – burmistrz Miasta i Gminy Wschowa. Trasa  liczyła 4 km i przebiegała ulicami sąsiadującymi ze szkołą, wzięło w nim udział 350 uczestników. Startujący w zawodach uczniowie wzięli udział w konkursie na najbardziej oryginalne przebranie oraz stuprocentową frekwencję.
I miejsce zdobyła kl. III b ( wych. M. Wojciechowska), II miejsce – VI c ( wych. A. Gadkowska), III miejsce – I b ( wych. E. Łączna). Każdy  z uczestników otrzymał poczęstunek, wziął udział w loterii fantowej i mógł wykazać się w różnych konkurencjach sportowych. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali policjanci, strażacy oraz wolontariusze z Gimnazjum nr 1 we Wschowie. Głównymi sponsorami imprezy byli Urząd Miasta i Gminy we Wschowie oraz Bank Spółdzielczy.  
Następnie na wszystkich przybyłych czekało wiele festynowych atrakcji, m.in.: pokazy policyjne, strażackie oraz akrobatyczne, strzelnica, trampolina, zamki dmuchane, kiermasz książek. Bogatych wrażeń artystycznych dostarczyły gościom występy prezentujące uzdolnienia uczniów naszej szkoły oraz koncert zespołu Eleanor Gray. Dużym powodzeniem cieszyły się różnorodne potrawy serwowane na licznych stoiskach gastronomicznych.  
Wiele emocji dostarczyła loteria fantowa. Główna nagroda – rower ufundowany przez Urząd Miasta i Gminy we Wschowie – trafiła do Roksany Tkacz uczennicy kl. IV a.
Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia festynu oraz licznym sponsorom. DBAMY O DOBRE RELACJE ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM.
    W ramach współpracy z innymi placówkami oświatowymi naszej gminy 23 kwietnia wzięliśmy udział w II otwartym Biegu- Memoriale M. Kozaczka organizowanym przez I ZS im. St. Staszica ( I miejsce zajął J . Walczak,  wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale).
25 kwietnia uczestniczyliśmy w masowym Biegu Pamięci zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 we Wschowie
26 kwietnia rywalizowaliśmy w międzyszkolnym turnieju piłki nożnej pod hasłem „Czas wolny bez nudy i nałogów” zorganizowanym przez Gimnazjum Nr 1 we Wschowie. Drużyna w składzie : J. Dembiński, T. Maj, J. Mucha, R. Stocki, J. Walczak, Ł. Żaglewski, J. Rubach, K. Sowiński, Ł. Rubach zajęła I miejsce. Wyniki rozegranych meczów :
Gimnazjum Nr 1 – SP – Lgiń                1:1
SP -1 Wschowa - Gimnazjum Nr 1       4 :0
SP -1 Wschowa - SP –Lgiń                  7: 0
Dziękujemy za zaproszenie, nagrody  i czas spędzony w przyjaznej atmosferze. Opiekun :  Anna Gadkowska  

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 we WSCHOWIE