Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie

Aktualności 2013/2014

PASOWANIE NA RYCERZY ORTOFRAJDY.
   13 czerwca klasy drugie naszej szkoły zostały pasowane na rycerzy Ortofrajdy. W grupach kolorowały dyktanda, poznały słowniczki Ortofrajdy. Po skończonej pracy przy dyktandzie, dzieci złożyły przysięgę, że będą pisały pięknie i barwnie. Następnie zostały pasowane na rycerzy Ortofrajdy przez swoje wychowawczynie p. I. Zeler i p. D. Kokoszkę.


MISTRZ ORTOFRAJDY.

10 czerwca odbył się konkurs klas III- „Mistrz Ortofrajdy”. Uczniowie pisali kolorowe ortofrajdkowe dyktando. Mistrzem  Ortofrajdy została Monika Kowalska z klasy III c.  Gratulacje!!!   D. Kokoszka, I. Zeler.  SĄD NAD KSIĄŻKĄ
12 czerwca Klub Miłośników Książek działający przy bibliotece szkolnej przygotował inscenizację rozprawy sądowej, gdzie główną oskarżoną była książka. Sędzia miał rozstrzygnąć, czy we współczesnym świecie potrzebna jest książka, czy też można ją zamknąć w archiwum, muzeum, a może zniszczyć? W rolę sędziego, prokuratora , obrońcy, książki i komputera wcielili się uczniowie klasy IVb. 
 

WYCIECZKA NA BLUSZCZOWY SZLAK.   

    04. i 05. czerwca uczniowie klas I – III po raz kolejny wzięli udział w lekcji przyrody w naturalnym środowisku. Była to wędrówka piesza do Parku Wolsztyńskiego na „Bluszczowy Szlak”. Spotkali się tam z panią Małgorzatą Krupą, która poprowadziła dzieci ścieżką edukacyjną. Taka lekcja to bezpośredni kontakt z przyrodą i możliwość zaobserwowania i poznania ciekawych zjawisk z życia lasu. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały przewodniczki, która w ciekawy sposób przekazała im wiele informacji.
W miłej atmosferze i jak zwykle z upominkami uczniowie wrócili do szkoły. Było to czwarte, ostatnie spotkanie w ramach projektu „Jesteśmy przyjaciółmi przyrody – otwieramy wrota lasu” we współpracy z Nadleśnictwem Włoszakowice.


 


 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 we WSCHOWIE