Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie

Baza dydaktyczna

    W szkole znajduje się 20 sal lekcyjnych, wśród których są między innymi gabinety języka polskiego, matematyki, przyrody, historii, nauczania zintegrowanego i nowocześnie wyposażone pracownie do nauki języków obcych. Placówka posiada również dwie pracownie komputerowe oraz pełnowymiarową salę gimnastyczną i salę do gimnastyki korekcyjnej. Miejscami, w których uczniowie chętnie spędzają czas, są biblioteka- Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej i świetlica połączona ze stołówką. Biblioteka posiada pięć stanowisk komputerowych oraz duży księgozbiór bogaty w nowości wydawnicze. W ramach projektu „Radosna szkoła” świetlica doposażona została w pomoce dydaktyczne rozwijające małą motorykę. Utworzona została również sala zabaw dla klas -III, której wyposażenie stanowi sprzęt rozwijający dużą motorykę. W grudniu 2009 roku w szkole miało miejsce uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych zbudowanych  ramach programu „Moje boisko- orlik 2012”. W wyniku przeprowadzonej inwestycji powstało boisko do gry w piłkę nożną, boisko wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną oraz tenisa ziemnego, a także bieżnia lekkoatletyczna. Utworzone zostało również zaplecze sanitarne z szatniami, ogrodzenie obiektu oraz oświetlenie. Łączny koszt inwestycji wyniósł 1 509 972, 58 złotych, w tym dofinansowanie w kwotach 333 000,00 złotych z budżetu państwa oraz budżetu Województwa Lubuskiego. 1 czerwca 2012 roku do użytku oddany został kolejny obiekt – nowy plac zabaw. Nowoczesny kolorowy plac zabaw powstał dzięki funduszom z ministerialnego programu „Radosna szkoła”. W latach 2013 – 2014 przeprowadzona została modernizacja terenu przyszkolnego, której efektem jest przestronny plac apelowy oraz obszar zieleni przed frontem budynku. Nad bezpieczeństwem dzieci przechodzących przez jezdnię koło szkoły czuwa strażnik. Dobrze wyposażone pomieszczenia dydaktyczne oraz jednozmianowy system pracy zapewniają uczniom i nauczycielom przyjazne warunki nauki i pracy.


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 we WSCHOWIE